Gorce dla początkującego

pierwszy własny wypad w 'góry'

Aleksander Kwiatkowski, 2011-05-03

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry, Dodać zdjęcia
Miejscowości: Niedźwiedź
Województwa: Małopolskie
Krainy: Gorce

Najciekawsze miejsca

Wstęp

Był to mój pierwszy wyjazd w góry. Brak sprzętu i doświadczenie, tylko wiedziałem jedno - że tam jest ładnie.

Szczegóły

To były czasy, kiedy przejazd TLKą i możliwość bezproblemowego oparcia się o ścianę w pociągu była sporym sukcesem. Później wprowadzono pełną rezerwacje miejsc i do kolei przyszedł ład, porządek i cywilizacja.

Bazę mieliśmy w dolinie, w wiosce Porębie Wielkiej. Nie było żadnych planów tras, przez to jak udało nam się rozlokować i wyruszyć była już przynajmniej 16-ta. Udało nam się wejść tylko na Tobołów bo co chwilę coś ładnego, nowego, i musiałem robić zdjęcia.

Następnego dnia był plan aby wejść na Turbacz. Wyszliśmy rano, około 10-tej. Po przejściu 20-30 minut zaczęło padać. Już wiem, że warto sprawdzać prognozę pogody wcześniej, oraz warto mieć trochę odpowiedniejsze ubranie.

Padało tak cały dzień, dopiero wieczorem było można wyjść i pozwiedzać okolice wioski. Udało się nam znaleźć polanę, położoną bardzo blisko, ale z której jest widok na całą dolinę.

Następnego dnia musieliśmy (w sumie to nie musieliśmy) wracać już. Poszliśmy przed autobusem ponownie na tą polanę. Wszystko było tak soczyście zielone i świeże po wczorajszym deszczowym dniu. Dodatkową atrakcją były pasące się owce.

Jeżeli się nie mylę, to następnego dnia spadł śnieg w tych rejonach. Było to trochę zaskakujące.


Powiązane wpisy