Gorce dla początkującego

pierwszy własny wypad w 'góry'

Aleksander Kwiatkowski, 2011-05-03

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry
Miejscowości: Niedźwiedź
Województwa: Małopolskie
Krainy: Gorce

Najciekawsze miejsca

Wstęp

Był to mój pierwszy wyjazd w góry. Brak sprzętu i doświadczenie, tylko wiedziałem jedno - że tam jest ładnie.

Szczegóły

To były czasy, kiedy przejazd TLKą i możliwość bezproblemowego oparcia się o ścianę w pociągu była sporym sukcesem. Później wprowadzono pełną rezerwacje miejsc i do kolei przyszedł ład, porządek i cywilizacja.

Koninki (134 kB)

Bazę mieliśmy w dolinie, w wiosce Porębie Wielkiej. Nie było żadnych planów tras, przez to jak udało nam się rozlokować i wyruszyć była już przynajmniej 16-ta. Udało nam się wejść tylko na Tobołów bo co chwilę coś ładnego, nowego, i musiałem robić zdjęcia.

Dom w Koninkach (114 kB)

Następnego dnia był plan aby wejść na Turbacz. Wyszliśmy rano, około 10-tej. Po przejściu 20-30 minut zaczęło padać. Już wiem, że warto sprawdzać prognozę pogody wcześniej, oraz warto mieć trochę odpowiedniejsze ubranie.

Domy na zboczach Poręby Wielkiej (117 kB)

Padało tak cały dzień, dopiero wieczorem było można wyjść i pozwiedzać okolice wioski. Udało się nam znaleźć polanę, położoną bardzo blisko, ale z której jest widok na całą dolinę.

Poręga Górna (110 kB)

Następnego dnia musieliśmy (w sumie to nie musieliśmy) wracać już. Poszliśmy przed autobusem ponownie na tą polanę. Wszystko było tak soczyście zielone i świeże po wczorajszym deszczowym dniu. Dodatkową atrakcją były pasące się owce.

Owce pasące się nad Koninkami (90 kB)

Jeżeli się nie mylę, to następnego dnia spadł śnieg w tych rejonach. Było to trochę zaskakujące.

Koziołek (102 kB)

Powiązane wpisy