Z Leszczyńca na Skalny Stół

przez dwa pasma górskie i chwila w Czechach

Aleksander Kwiatkowski, 2012-10-10

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Kamienna Góra, Kowary, Karpacz
Województwa: Dolnośląskie
Krainy: Rudawy Janowickie, Karkonosze

Wstęp

Ten dzień połączył południowe Rudawy Janowickie ze wschodnimi Karkonoszami.

Opis trasy

Szczegóły

Wyruszyliśmy dość wcześniej drogą 367 idąc aż do Ogorzelca. Te tereny bardzo mi się spodobały jak w grudniu 2011 jechaliśmy samochodem do Karpacza.

Autumn in Ogorzelec by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

W Ogorzelcu zeszliśmy do wioski, i dołączyliśmy do niebieskiego szlaku pieszego obok rzeki Świdnik. Doszliśmy do Przełęczy Kowarskiej, czyli mieliśmy już 727m wysokości n.p.m.

Ruined house by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Od tego miejsca szliśmy cały czas żółtym szlakiem w kierunku Malá Úpa albo Przełęczy Okraj. Po drodzę z prawej strony mieliśmy bardzo dobry widok na Kotlinę Jeleniogórską, wieś Podgórzyn oraz Jelenią Strugę.

Podgórze by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Dalej droga była raczej umiarkowanie ciekawa, oprócz miejsc, takich jak to. Oczywiście ciekawość jest subiektywna.

Trail by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Jak dotarliśmy do Malá Úpa i przeszliśmy granicę, to bardzo łatwo można było zauważyć zupełnie inny styl budynków. Cała miejscowość też jest ciekawa - położona wysoko, na ponad 1000m n.p.m. Poszliśmy coś zjeść i dalej wyruszyliśmy w drogę szlakiem granicznym. Nie czerwonym, ale niebieskim, w stronę Skalnego Stołu.

Dead tree by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Im wyżej byliśmy tym pogoda robiła się gorsza. Powoli robiło się szaro i zapierające widoki ze szczytu przestawały być opcją. Jedyny plus to trochę popadało śniegu. Fajnie, pierwszy śnieg w tym roku miałem zaliczony. Szkoda że było tak mało. Powrót w śnieżycy mógłby być ciekawym doświadczeniem.

Doszliśmy do Skalnego Stołu który przy tej pogodzie okazał się kupą kamieni. Po tym zejście do Karpacza przez las. Nie pamiętam abym zauważył coś ciekawego wtedy.


Powiązane wpisy