Biała Woda

pętla przez Obidzę między Małymi Pieninani a Beskidem Sądeckim

Aleksander Kwiatkowski, 2013-05-01

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Szczawnica
Województwa: Małopolskie
Krainy: Pieniny

Wstęp

Zaplanowanie majówki nie było łatwe. Koniec końców wyszło że 2 dni na Pieniny i 3 dni na Gorce, które są niedaleko.

Opis trasy

Szczegóły

Pierwszego dnia wyruszyliśmy w kierunku wschódnim żółtym szlakiem przez Białą wodę. Wiosna była wtedy jeszcze trochę niemrawa, jakby potrzebowała z dodatkowe 2 tygodnie aby pokazać się w pełni.

Trasa na początku wyglądało jakbyśmy szli przez mały wąwóz, później trochę więcej polan, jakiś strumyk i podejście na Przełęcz Roździela. Im wyżej tym mieliśmy lepsze widoki za plecami.

Biała Woda by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Dalej było znowu podejście na północ niebieskim szlakiem, ale tym razem znacznie lżejsze. Prawie cały czas szliśmy lekkim lasem. Na rozdrożu ruszyliśmy w stronę Beskidu Sądeckiego i zrobiliśmy przerwę na jedzenie w Obidzy lub Przełęczy Gromadzkiej.

Pomimo tego, że było blisko do Radziejowej, bo tylko 3km i godzinka w jedną stronę, to zachowawczość wzięła górę i nie zaliczyliśmy jej. Chociaż to tłumaczyliśmy "zgodnością z podstawowym planem", albo "może być za późno". Faktycznie to teraz nie pamiętam jak późno było, ale jestem zadowolony z godziny o której wracaliśmy.

Hut on green by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Wracaliśmy szlakiem czerwonym, ale nie Głównym Szlakiem Beskidzkim, do Jaworek. Zejście to za połową okazało się najciekawszym fragmentem dnia. Idealnie z niej było widać zbocza Małych Pienin. Bardzo ciekawa była Smolegowa Skała.


Powiązane wpisy