Zejście do Międzygórze przez Czarną Górę

ostatni dzień w Masywie Śnieżnika

Aleksander Kwiatkowski, 2013-07-24

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry
Miejscowości: Bystrzyca Kłodzka, Stronie Śląskie
Województwa: Dolnośląskie
Krainy: Masyw Śnieżnika

Wstęp

Trasa ta opisuje zejście ze schroniska i powrót do cywilizacji.

Opis trasy

Szczególy

Ze schroniska wyruszyliśmy czerwonym szlakiem (Główny Szlak Sudecki) w stronę Czarnej Góry. Obok jest usytuowany resort narciarski. Cały czas szliśmy się w miarę po płaskim terenie, jedynie krotkie podejście do Czarnej Góry było strome.

Przy czerwonym szlaku pieszym w stronę Czarnej Góry (124 kB)

Schodziliśmy następnie zielonym szlakiem, głównie przez las. Po drodzę było trochę widoków i polanek. Zejście na niebieski szlak było trochę ukrytę, oraz trochę stromę. Wyglądało to tak, że idziemy sobie spokojnie drogą a w jednym miejscu trzeba skręcić w lewo w jakieś krzaki.

Las w okolicy strumienia Bogoryja (171 kB)

Od tego momentu już szliśmy przez las. Widoków nie było, ale też było ciekawie - miejscami trochę stromo, jak wspomniałem.

Międzygórze okazało się dość dziwną miejscowością. Jest ono położone totalnie pośrodku gór. Gdziekolwiek się spojrzy, wszystko jest wyżej niż sama wioska.

Zbliżając się do Międzygórza (153 kB)

Poczekaliśmy trochę obok przystanku autobusowego, który dopełnia dziwny klimat tej miejscowości. Jest to chyba ostatni przystanek na trasie autobusów.

Drewniany budynek w Międzygórzu (139 kB)

Jechaliśmy nim do Kłodzka przez wiele lokalnych miejscowości. Co ciekawe, autobusy do Kłodzka dojeżdzają do PKS, który jest obok stacji kolejowej Kłodzko Miasto, a głównym przystankiem kolejowym jest Kłodzko Główne. Szybko pobiegliśmy aby dojechać jeden przystanek dalej pociągiem i się przesiąść na dalszy pociąg.

Dworca te odległe są o 2-3km od siebie szacunkowo.


Powiązane wpisy