Zejście przez Samotnię do Karpacza

na górze śnieg, w dolinie niby jesień

Aleksander Kwiatkowski, 2013-12-01

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Karpacz, Marciszów
Województwa: Dolnośląskie
Krainy: Karkonosze, Rudawy Janowickie

Wstęp

Dzień wcześniej pogoda była dość kiepska, a teraz przyszedł czas na opuszczenie Karkonoszy. Oczywiście pogoda w związku z tym musiała się wyraźnie poprawić.

Opis trasy

Szczegóły

Wyruszyliśmy tak wcześnie, jak to się udało (po Andrzejkach), czyli po 9-tej. Zeszliśmy do Samotni, która jest całkiem blisko od Strzechy Akademickiej. Tam zjedliśmy śniadanie i dalej w drogę. Subiektywnie jedzenie w Samotni jest lepsze.

Trail to Samotnia by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Zaskoczył mnie ogrom ściany Kocioła Małego Stawu. Widzi się zdjęcia, przechodziło się obok szlakiem na górze, ale dopiero jak się na żywo stanie na dole to widać, jakie to jest duże. W końcu 200 metrów wysokości różnicy to 200 metrów - musi być duże.

Zrobiłem kilka zdjęć, jednak wiem że nie udało mi się pokazać (i chyba się nie da) jakie to jest duże. Na pewno trzeba tu wrócić, tylko tym razem jak będzie zielono. Zauważyłem że w Karkonoszach na pieszo wycieczki byłem tylko w zimie.

Samotnia, mountain hut by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Dalsza część wycieczki była mniej interesująca. Schodziliśmy sobie po dość lekkim szlaku. Po drodzę minęliśmy Świątynie Wang i już koniec trasy - Karpacz.

Z Karpacza jechaliśmy dalej samochodem. Zaproponowałem, abyśmy przejechali przez Rudawy Janowickie aby pokazać, że nie tylko Karkonosze tutaj są. Chciałem abyśmy przejechali południową drogą przez Leszczyniec, tylko źle skręciliśmy i przejechaliśmy przez Karpniki

Hillside near Marciszów by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Wysiadłem w Marciszowie, gdyż jest to największa stacja kolejowa w okolicy. Trochę pochodziłem, jednak za wiele zdjęć nie zrobiłem - nie było śniegu, raczej nudne, późnojesienne barwy.

Wnioski

Dzięki naprawie szlaku na Śnieżke oraz dużym opadom śniegu udało się wejść bezproblemowo. Zejście było trochę trudniejsze, ale i tak raczej łatwe.


Powiązane wpisy