Z Muszyny na Halę Łabowską

trochę małego miasta, łąk i dużo lasu gdzie nic nie widać

Aleksander Kwiatkowski, 2015-07-11 (sobota)

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Muszyna, Krynica Zdrój, Piwniczna Zdrój
Województwa: Małopolskie
Krainy: Beskid Sądecki

Wstęp

Pierwszy dzień małej wycieczki przez cały Beskid Sądecki rozpoczynająca się w Muszynie.

Szczegóły

Wyrusziliśmy pociągiem przed 20-tą w Poznaniu, niecałe dwie godziny później przesiadka w Kutnie i 10 godzin w pociągu do Muszyny. Odzwyczaiłem się i tyle godzin w pociągu spędzać nie było to dla mnie łatwe.

Na szczęście za Tarnowem teren zaczął robić się bardziej wypukły i zaczęło pojawiaś się słońce, dzięki czemu z pociągu widoki były całkiem interesujące.

Pierwszy dzień był zaplanowany jako jatrudniejszy, mapowe 6h chodzenia. Wysiedliśmy w Muszynie i kierowaliśmy się w stronę wsi Złockie zielonym szlakiem. Ciekawoską były zbudowane z kwiatów "pomniki" zwierząt na ulicy Zazamcze.

Niedaleko cerkwi w Złockie zielony szlak pieszy prowadził po najlepszych miejscach widokowych, moim zdaniem. Pagórki i polany są najciekawszymi krajobrazami w tamtych rejonach.

One tree on trail in Beskid Sądecki by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Po pewnym czasie weszliśmy w las i tym lasem doszliśmy do Jaworzyny Krynickiej, gdzie oprócz widoków była przerwa na jedzenie. Dzięki kolejce linowej był tam ogrom ludzi, prawie jak na Krupówkach.

Dalej ruszyliśmy czerwonym szlakiem (GSB) aż do Hali Łabowskiej. Raczej nie ma co pisać, większośc trasy to był las, czasami może coś było widać przez dziury między drzewami, jednak raczej nic specjalnie ciekawego. Może jestem ignorantem, ale chodzenie po lesie po drugiej stronie Polski, to nie jest to co najbardziej mnie interesuje. Jednocześnie nie jestem zwolennikiem wycinania aby zrobić specjalnie miejsca widokowe. W zimie pewnie jest tam bardzo ładnie.

Near Jaworzyna Krynicka by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Około 17-tej godziny dotarliśmy do schroniska. Okazało się że prąd jest tylko wieczorami, oraz jest w nim bardzo dobry widok na wschód Słońca.