Z Hali Łabowskiej przez Rytro do Kordowca

trochę więcej widoków, bardzo ładne okolice Rytra

Aleksander Kwiatkowski, 2015-07-12

Tagi: Strona główna, Pieszo, Góry
Miejscowości: Piwniczna Zdrój, Łabowa, Rytro, Nawojowa
Województwa: Małopolskie
Krainy: Beskid Sądecki

Wstęp

Drugi dzień małej wycieczki przez cały Beskid Sądecki. Spore zejście i nowe podejście.

Opis trasy

Szczegóły

Trasa od Hali Łabowskiej na zachód jest znacznie ciekawsza. Jest więcej polan i punktów widokowych. Z jednej z tych polan widać ładnie okolice Nowego Sącza, a w innej bardzo dobrze widać okolice Rytra.

Widok z Jaworzyny Kokuszczańskiej (163 kB)

Schodziliśmy cały czas czerwonym szlakiem GSB. Po drodzę odwiedziliśmy Chatę Cyrla, która bardzo pozytywnie zaskoczyła nas wyglądem, stanem, jedzeniem jak i jego ceną. Zdecydowanie warto odwiedzić to miejsce.

Widok na Tatry (138 kB)

Dalej szlak robił się bardziej interesujący, w sensie wąski. Robiło się coraz cieplej i po dotarciu do drogi asfaltowej w Rytrze było już ciężko. Musieliśmy zejść do mostu przez rzekę Poprad, a następnie odwiedziliśmy sklep. Jak się okazało była to bardzo dobra decyzja.

Chata Cyrla (155 kB)

Pamiętam, że schodząc ze wschodniej częscie Rytra widziałem na wzgórzu po drugiej stronie drogę. Zastanawiało mnie jaki jest z niej widok. Również, jakby to z niej zjechać rowerem kiedyś, ale to teraz mniej istotne. Mieliśmy okazję przekonać się, gdyż musieliśmy podejść tam. W końcu te metry wysokości gdzieś trzeba zrobić.

Zejście do Rytra (187 kB)

Podejście nie było trudne, ale byliśmy zmęczeni zejściem oraz wysoką temperaturą. Nagrodą za to były, według mnie, najlepsze widoki z całego wyjazdu. Górki i pagórki, wioski, domy, drogi. Wiem że wyżej takie widoki będą tylko w miejscach niezalesionych. Tutaj było ich znacznie więcej.

Pole na zachód od Rytra (116 kB)

Szlak w stronę Kordowca miał w sobie nie tylko widoki, było też trochę tunelów przez las lub inne krzaczory.

Szlak w stronę Kordowca (122 kB)

Gdy dotarliśmy do Kordowca, dowiedzieliśmy się że to takie małe schronisko, oraz nie ma tam jedzenia. Bo po co zapytać się podczas rezerwacji. Rozpoczęła się analiza ile mamy jedzenia, i wyszło że powinno jakoś wystarczyć.

Strumyk niedaleko Kordowca (95 kB)

Dodatkowe zdjęcia

To był najciekawszy dzień pod względem pogody i widoków. Dlatego warto by było umieścić więcej zdjęć. Wszystkie te zdjęcia były wykonane na szlaku czerwonym między Rytrem a Kordowcem.

Okolica Roztoki Ryterskiej (88 kB)

Okolica Roztoki Ryterskiej

Ścieżka wokół zieleni (163 kB)

Ścieżka wokół zieleni

Widok na Rytro (151 kB)

Widok na Rytro

Domy na zboczach (159 kB)

Domy na zboczach

Wyżyny Rytra (143 kB)

Wyżyny Rytra