Dojazd na majówkę do Kłodzka

niespodziewanie dobra pogoda, lekkie górki i sudecki klimat

Aleksander Kwiatkowski, 2016-04-29 (piątek)

Tagi: Strona główna, Rower, Z sakwami
Miejscowości: Kłodzko
Województwa: Dolnośląskie
Krainy: Kotlina Kłodzka

Wstęp

Organizacja tej majówki była bardzo burzliwa. Głównymi problemami była niepewna pogoda oraz problemy logistyczne - jak przetransportować wszystkich rowery. Planowaliśmy Niżne Tatry i północne Gorce.

Ostatecznie zaproponowałem okolice Kłodzka, gdyż nigdy nie byliśmy tam w maju, ani nie byliśmy na rowerach, oraz mam tam akceptowalny dojazd pociągiem.

Opis trasy

Szczegóły

Z Poznania wyruszyłem pociągiem po 10-tej. Miałem przesiadkę we Wrocławiu, gdzie małą niedogodnością było znoszenie i wnoszenie roweru z sakwami po schodach.

Ślęża (100.4208984375 kB)

W pociągu wolnego miejsca było całkiem sporo. Wydaję mi się, że na majówkę pociągi osobowe są znacznie rzadziej wykorzystywane. To jest w sumie sensowne - większość ludzi jedzie z daleka na kilka dni wolnego i woli dojechać szybko jednym pociągiem do celu.

Wieś Starczów (141.75 kB)

Swoją trasę rozpocząłem w Ławicy. Od razu poczułem, że jest to inny teren niż ten po jakim normalnie jeżdzę.

Przejechałem przez Nysę Kłodzką i kierowałem się przez Ścinawicę. Musiałem przejechać przez Bierkowice jadąc prawie 2km po trochę bardziej uczęszczanej drodze.

Widok na Śnieżnik z okolicy Gołogłów (135.8662109375 kB)

Skręciłem na południe przez Piszkowice. Od tego momentu zaczął się podjazd. W Ruszowicach skręciłem jadąc prawie bezpośrednio do Roszyc.

Pola Kotliny Kłodzkiej (121.3349609375 kB)

Dojazd był demonstracją tego, co mnie czeka przez najbliższe dni: pofalowany teren, podjazdy, rzeki, wioski, górki na horyzoncie. Wszystko było inne niż to co mam w okolicy Poznania, i przez to ciekawsze.

Droga przez pole (137.259765625 kB)

Po zostawieniu sakw miałem jeszcze dwie godziny na przyjazd reszty. Postanowiłem pokręcić się po okolicy. Sprawdziłem głównie okoliczne ścieżki polne. Dwie były najciekawsze, jednak nie powiedziałbym aby były bardzo ciekawe: wolniejszy skrót do Ruszowic oraz zjazd do Piszkowic.

Widok na Piszkowice (137.873046875 kB)

Powiązane wpisy

Wpis ukończono dnia 2016-05-29, czyli 30 dni później.