Wschód słońca na plaży w Sopocie

najlepsza pogoda była ostatniego dnia, a ja spóźniłem się kilka minut

Aleksander Kwiatkowski, 2018-02-05

Tagi: Zdjęcia, Strona główna, Wybrzeże
Miejscowości: Sopot
Województwa: Pomorskie

Najciekawsze miejsca

Wstęp

To był ostatni dzień w Trójmieście. Podczas tego wyjazdu pogoda na robienie zdjęć wschodów nie była idealna. Nie była ona zła ale jeżeli chodzi o wschód słońca to nie udało mi się zrobić odpowiedniego zdjęcia. Takiego jak sobie zaplanowałem.

Szczegóły

Ruszyłem trochę późno. Schodząc na plażę po schodach widziałem już słońce, które było w 2/3 nad horyzontem. Oznaczało to, że się chwilę spóźniłem i nie zdążę dojść do mola w Orłowie.

Szkielet małego tarasu w Sopocie o poranku (65 kB)

Wszystkie zdjęcia robiłem z wykorzystaniem filtrów Cokin Nuance ND256/NDx2.4, Hitech odwrócony połówkowy ND8/NDx0.9 oraz Cokin 121S (połówkowy miękki ND16/NDx1.2).

Szkielet małego tarasu w Sopocie o poranku (72 kB)

Postanowiłem wykorzystać szkielet pomostu/tarasu niedaleko restauracji (góralskiej!) Koliba.

Taras z drugiej strony (57 kB)

Specjalnie dzień wcześniej przeniosłem wyrzucony przez morze kawałek drzewa kilka metrów dalej. Zrobiłem to aby mieć rezerwowy, w miarę pewny, obiekt na pierwszy plan do zdjęć. Przydał się, chociaż zrobiłem mu tylko dwa zdjęcia.

Zapasowy kawałek drewna (79 kB)

Patrząc na ruch chmur przewidywałem, że słońce za kilkanaście minut skryję się za nimi. Musiałem zdecydować: czy iść w stronę kamyczków czy w stronę starego pomostu niedaleko molo w Sopocie, które poznałem pierwszego dnia.

Zbliżając się do uszkodzonego pomostu (92 kB)

W międzyczasie szukałem ciekawych obiektów na pierwszy plan zdjęcia. Morze nie wyrzuciło nic istotnego, jedynie zbitka gałęzi była w miarę ciekawym obiektem. Sople dodawały uroku.

Zbitka gałęzi wyrzucona na plażę (62 kB)

Podczas fotografowania zawsze są ważne decyzje do podjęcia. Decyzje od których zmieni się rezultat danego dnia albo nawet dłuższego obszaru czasowego. Pogoda się zmienia, klimat się zmienia. Mamy określoną ilość wolnego czasu i może się okazać, że powtórzenie danego zdjęcia będzie możliwe dopiero za kilka lat.

Efekt nocnego przymrozku - sople (58 kB)

Postanowiłem udać się w stronę molo w Sopocie niedaleko którego jest uszkodzony drewniany pomost i tam zrobić kilka zdjęć.

Rozmyta woda wokół pomostu (56 kB)

Słońce niestety skryło się za chmurami dlatego nie było ciepłego porannego światła. Mogłem wykorzystać tylko ze światła lekko prześwitującego z za chmur oraz błękit nieba.

Zniszczony pomost niedaleko molo w Sopocie (67 kB)

Powiązane wpisy

Wpis ukończono dnia 2018-02-09, czyli 4 dni później.