Podsumowanie roku 2021

Aleksander Kwiatkowski, 2021-12-31 (piątek)
Nie przestrasz się, proszę! Wpis nie został jeszcze dokończony.

Procedura tworzenia wpisów wygląda następująco:

  1. Bycie w terenie - czyli aktywność która zostanie opisana,
  2. Utworzenie pustego wpisu - zdjęcie, trasa, informacje o kilometrach, gminach, ...
  3. Notatki - strzępki ulotnych informacji w formie listy
  4. Tekst wstępny
  5. Poprawki w tekście
  6. Media - głównie zdjęcia, czasem filmik

Widzisz to, ponieważ niestety jeszcze nie miałem czasu aby napisać i poprawić tekst wpisu. Będę to robił stopniowo gdy pogoda nie będzie sprzyjać wyjazdom. Tymczasem zapraszam na ukończone wpisy na stronie głównej lub na liście wpisów.

Tagi: Artykuły, Niedokończone

Wstęp

Przed pandemią udało mi się bywać na Sylwestra w górach. Teraz niestety czas Sylwestra spędzałem spokojniej dlatego nie będzie żadnego wpisu wycieczkowego.

Szczegóły

Starałem się co roku tworzyć taki wpis i chyba rok temu zapomniałem o tym. Powodem była ta osławiona pandemia, chociaż jeżeli patrzę na to ile udało mi się zrealizować w roku 2020 a 2021 to ten wcześniejszy był lepszy.

Pod koniec roku 2020 nadeszła kolejna fala zachorowań. Wiedziałem, że różowo nie będzie, a do szczepionki blisko nie było. Na szczęście na początku roku ona się pojawiła jednak nie pewne kiedy ja będę mógł się zaszczepić.

Styczeń

Jak na złość hotele były zamknięte a pojawiła się zima dziesięciolecia. Nie mogłem tego nie wykorzystać i zbliżyłem się do zrobienia zdjęcia, na jakie poluję od kilku lat.

Marzec

Rząd dał nam "przerwę covidową" i łaskawie pozwolił wyruszyć na ferie. Akurat wyjazd w okolice [Prudnika][wiki-prudnik] został zarezerwowany tuż przed ponownym zamknięciem hoteli.

Udało mi się zaliczyć kolejny szczyt z [Korony][wiki-korona-gor-polski] # TODO

Majówka

Majówka była naprawdę zimna. Nawet gdyby można było to i tak nie chciałbym nigdzie jechać rowerem.

Pod koniec maja zacząłem jeździć rowerem. Większość to były krótkie wycieczki.

Z długich tras rowerowych to najciekwsze miejsca w Wielkopolsce oraz północne województwo dolnośląskie.

Jedyna wielodniowa wycieczka rowerem była przez Warmię. Planowałem ją w miarę długo przed a ostatecznie okazało się, że drugi dzień był deszczowy i ograniczył nasz zasięg.

W tym roku tylko dwa razy byłem na wycieczke [Turkola][turkol]: do Łomży oraz z Kutna do Wierzchucina. Ten ostatni przekonał mnie do odwiedzenia tych okolic rowerem.

Rok wcześniej byłem na dwóch wielodniowych wycieczkach kolejowych. Szczerze mówiąc bardziej wolę wycieczki rowerowe ale to jasno pokazuje ile się nie udało zrealizować.

Hel

Pod koniec czerwca byłem kilka dni na [Helu][wiki-hel] jednocześnie pracując. Było to ciekawe doświadczenie i gdy nie tłumy, i ceny przystosowane do tłumów, to byłoby to bardzo fajną opcją.

Lipcowa frustracja

Niestety z przyczyn rodzinno-prywatnych miałem bardzo mało czasu na jazdę rowerem. Dlatego ten rok był dla mnie gorszy od [2020]({% post_url 2020-12-31-podsumowanie 2020 %}).

Rezerwowo udało mi się 3x ( 1 2
3
) pojechać na wycieczki jednodniowe. Odkryłem, że mamy fajne połączenie w stronę [Olsztyna][wiki-olsztyn]. Takie coś dla mnie jest minimum jeżeli przez resztę czasu siedzi się w mieście (które coraz bardziej mnie męczy) i pracuje.

Sierpień

W sierpniu po żniwach krajobraz jest trochę mniej atrakcyjny. Miałem dłuższy wyjazd gdzie udało mi się zdobyć kolejną koronę - wejść na Babią Górę.

Było kilka spacerów pieszych z czego najlepsze efekty to zdjęcia robaków. Chyba zacznę się tym specjalizować.

Nie udało mi się odwiedzić łąki niedaleko [Marylina][wiki-marylin].

Koniec sierpnia to praca i zwiedzanie [Mazur][wiki-mazury]. Cieszę się, że udało mi się zapakować rower do wypożyczonego samochodu. # TODO wrzucić linki do wpisów

We wrześniu było sporo wycieczek pieszych w niedalekiej odległości od [Poznania][wiki-poznan]. Jedynym wyjątkiem jest przejazd rowerem z Pobiedzisk do Wągrowca gdzie odkryłem ciekawe miejsca, które jeszcze trzeba dokładniej odkryć.

Myślałęm że już skończyłem sezon, jednak na początku października [przejechalem z Koła do Strzelna]({% post_url 2021-10-03-juz-sie-mi-nie-chcialo/ %})

Turkol, tylko