Okolice Harrachova i Wielkiej Mumławy

pierwszy dzień drugiego rowerowego wyjazdu do Szklarskiej Poręby

Aleksander Kwiatkowski, 2015-06-04 (czwartek)

Tagi: Strona główna, Rower, Góry, Najlepsze
Miejscowości: Szklarska Poręba
Województwa: Dolnośląskie
Krainy: Karkonosze, Góry Izerskie

Wstęp

Jest to mój drugi wyjazd rowerowy w tereny górskie. Pierwszy był również do Szklarskiej Poręby i odbył się, można powiedzieć, dokładnie rok temu. Podczas tamtego wyjazdu nie było tak słonecznie.

Podczas tego wyjazdu chciałem zrobić bardziej liniowe trasy, dzięki czemu mógłbym zobaczyć znacznie więcej okolicy. Pierwsza trasa była wyjątkiem.

Opis trasy

Większość trasy to asfalt. Chyba jedynie podjazd do Jakuszyc ścieżką rowerową jest po utwardzonym terenie. Widoki, jak na trasę górską przystało, są tylko w górnych partiach. Reszta to lasy mocno ograniczające widoczność. Chociaż nie uznałbym to za istotną wadę.

Szczegóły

Do Jakuszyc dojechaliśmy terenowym szlakiem rowerowym. Po drodzę minęliśmy trochę ruin i zabudowań, dużo lasu, oraz tory trasy kolejowej Szklarska Poręba - Harrachov.

Dojeżdżając do Szklarskiej Poręby (104.8134765625 kB)
Dojeżdżając do Szklarskiej Poręby
Pentax K-5, Pentax Limited 40mm f2.8, 40mm f5.0 1/250 s ISO400

Zjechaliśmy trochę zbyt daleko w stronę Harrachova, gdyż trudno było chcieć się zatrzymać na takim zjeździe. Z tego powodu czeski fragment trasy został odwrócony od planowanego.

Następnie był bardzo długi podjazd, podczas którego jedyną ciekawą rzeczą jest Wodospad Mumlawy.

Okolice schroniska Orle (122.4912109375 kB)
Okolice schroniska Orle
Pentax K-5, Pentax Limited 40mm f2.8, 40mm f4.5 1/200 s ISO100

Po minięciu Krakonošova snídaně były naprzemiennie podjazdy i zjazdy z widokiem na czeskie Góry Izerskie podczas powrotu do Jakuszyc.

Aby dobić trochę kilometrów więcej pojechaliśmy pod schronisko Orle. Powróciliśmy do Szklarskiej Poręby drogą asfaltową po dość długiej przerwie. Zjazd z Jakuszyc do Szklarskiej Poręby zawsze umożliwia rozwinięcie dużej prędkości, a wyprzedzanie samochodów nie jest niczym szokującym tam.


Powiązane wpisy