Wzdłuż Jeziora Pakoskiego

obserwując czas żniw w okolicznych wioskach oraz działanie kolei linowej

Aleksander Kwiatkowski, 2017-08-06 (niedziela)

Tagi: Rower, Strona główna
Miejscowości: Strzelno, Janikowo, Pakość, Złotniki Kujawskie, Inowrocław
Województwa: Kujawsko-pomorskie

Najciekawsze miejsca

Mapa

38 km | 2 h | Mapy: UMP | OSM | Mapy.cz | Google

Wstęp

Ten krótki przejazd jest rozszerzeniem znanej trasy do Janikowa. Tym razem chciałem pojechać trochę dalej.

Szczegóły

Trasę do Janikowa opisałem już wcześniej. Tym razem zamiast skręcenia w prawo aby dojechać na stację kolejową w Janikowie, skręciłem prosto jadąc do Broniewic.

Wkraczając do Dobieszewic widziałem pasące się krowy na tle Jeziora Pakoskiego i zakładów sodowych w Janikowie. Gdybym miał więcej czasu i nie tak szerokokątny obiektyw, oraz jakby nie było siatki odgradzającej, to mógłbym zrobić trochę ciekawych zdjęć. Krowa jest idealnym pierwszym planem do zdjęć.

Krowy na tle zakładów sodowych w Janikowie (108.5927734375 kB)
Krowy na tle zakładów sodowych w Janikowie
Pentax K-S2, 15mm f8.0 1/200 s ISO100

Najciekawszym obiektem na tej trasie jest kolejka podwieszana transportująca wapień z kopalni niedaleko Piechcina do zakładów w Janikowie.

Przejeżdzając przez Pakość przejechałem po torach kolejowych. Tory te łączą Inowrocław ze Żninem i Damasławkiem. Niestety nie ma przewozu pasażerskiego na tej linii.

Wyjeżdzając z Pakości przejechałem przez most nad Notecią kierowałem się na Łącko gdzie widziałem bardzo ciekawy dom z widokiem na Jezioro Mielno. Jezioro to jest częście Noteci.

Miałem wybór czy jechać do Jaksic czy Złotnik Kujawskich. Wybrałem to pierwsze. Przez konieczność czekania na przejeździe kolejowym byłem kilka minut przed odjazdem pociągu.


Powiązane wpisy

Wpis ukończono dnia 2017-11-11, czyli 97 dni później.