W stronę Skoków, po raz 3-ci

tym razem lato w pełni

Aleksander Kwiatkowski, 2014-07-02 (środa)

Tagi: Strona główna, Rower, Najlepsze, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Poznań, Czerwonak, Murowana Goślina, Skoki
Województwa: Wielkopolskie

Opis trasy

Opis analogiczny do pierwszego przejazdu, który przekopiowałem tutaj i dorzuciłem filmiki. Zrobiłem to tak, gdyż opis jest prawie identyczny, a najlepsze filmiki są właśnie z tego dnia.

Szczegóły

Do Biedruska dojechałem Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym. Przejechałem przez most na Warcie i w Promnicach skręciłem w lewo, jadąc na północ.

Jechałem jednocześnie niebieskim szlakiem nadwarciańskim i czerwonym na północ przez nadwarciańskie wioski: Promnice, Złotoryjsko. Wjeżdzając do Mściszewa oddaliłem się od Warty.

Mściszewo jest wioską położoną w dolinie. Wyjeżdzając z niej, czekał mnie chyba najmocniejszy podjazd na tej wycieczce.

Następnie kierowałem sie w stronę Starczanowa. Wioska ta jest położona pośrodku terenów leśnych. A na zachód od niej jest rezerwat Śnieżycowy Jar.

Jechałem dalej niebieskim szlakiem na północ w stronę Uchorowa. Niebieski szlak, nadwarciański skręca lekko na zachód i kieruje się w stronę Obornik.

W Pacholewie skręciłem w prawo na wschód. Teraz jechałem w stronę Łoskonia Starego przez Nieszawkę.

Wjeżdzając do Łoskonia Starego po lewej stronie jest staw, który mnie zawsze ciekawił.

Na skrzyżowaniu dróg polnych skręcam w lewo i jadę na północ. Mijam Budziszewice oraz Budziszewko. To od tych wiosek ma swoją nazwę Jezioro Budziszewskie.

Wjeżdzam na drogą polną i kieruję się na północ w stronę Jeziora Budziszewskiego. Przejeżdzam przez most i widzę je po prawej stronie, a następnie dalej jadę przez las. Droga jest mocno terenowa i jak jest susza robi się tam okrutnie pod względem piasków na drodze.

Przejeżdzam przez Grzybowo i jadę do Grzybowic. Tam bardzo szybko wracam i w plażdy w Grzybowie robię krótką przerwę. Jadę przez Rościnno chcąc jechać dalej na północ, jednak teren jest trochę piaszczysty, wiec grzecznie wracam i jadę na stację w Roszkowie.

Road between Uchorowo and Pacholewo by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com


Powiązane wpisy