W stronę Śremu, ale bez niego

koniec trasy w Czempinie

Aleksander Kwiatkowski, 2015-05-24

Tagi: Strona główna, Rower, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Poznań, Mosina, Brodnica, Czempin
Województwa: Wielkopolskie

Wstęp

Bardzo mało terenów na południu od Poznania udało mi się zobaczyć do tej pory. Jakiś czas temu kolega mi powiedział że trasa w stronę Śremu jest bardzo ładna. Chciałem sam móc to ocenić.

Opis trasy

Szczegóły

Początkowo ruszyłem Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym na południe wzdłuż Warty. Jest tam ładnie, jednak jechałem już kilka razy, dlatego nie będę tego tutaj dokładnie opisywał.

Robiło się ciepło i trasa miejscami była bardzo piaszczysta.

Dojechałem do Mosiny. Czyli od tego momentu zaczynają się nowe tereny dla mnie.

Jechałem dalej szlakiem nadwarciańskim. Trasa całkiem fajna, cały czas dobrym asfaltem z praktycznie zerowym ruchem przez wioski. Podobał mi się spokój tych terenów, jednak nie wiem czy coś było tam ciekawego aż do Krajkowa.

Wybrałem wariant trasy bliżej Warty. Rozważałem jazdę do Śremu, tylko było ciepło i piaszczyście. W Jaszkowie skręciłem i jechałem w stronę najbliższego przystanku kolejowego, czyli do Czempinia.

Już nie pamiętam co było tam ciekawego, oraz w którym miejscu. Ciekawe ukształotowanie terenu, tunel leśny oraz stare tory kolejowe. Chociaż tego ostatniego najmniej teraz jestem pewien. Patrząc na mapę, to wygląda jakby tam była stara linia kolejowa Czempiń - Śrem.


Powiązane wpisy