Zachodnie okolice Dobiegniewa

tak blisko a tak dziko i ładnie

Aleksander Kwiatkowski, 2016-09-03

Tagi: Strona główna, Pieszo, Dodać zdjęcia później
Miejscowości: Dobiegniew
Województwa: Lubuskie

Najciekawsze miejsca

Wstęp

Tego dnia miałem zaplanowaną jazdę pociągiem TurKol.pl do Ustki. Niestety z powodu problemów z przewoźnikiem przejazd ten został przesunięty na dwa tygodnie później.

Wybraliśmy Dobiegniew gdyż: ma sporo jezior w okolicy oraz jest do niego dobry dojazd.

Opis trasy

Szczegóły

Lake Osiek by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Do Dobiegniewa dojechaliśmy trochę późno - po 13-tej. Chwilę po tym wyruszyliśmy niebieskim szlakiem pieszym na zachód przez Urszulankę aż do Osiek. Bardzo ładnie zadbana plaża jest tam.

Pokręciliśmy się chwilę po wiosce Osiek, która jest jednocześnie tak wyraźnie dzika a jednocześnie położona blisko do miejscowości w której nawet pociągi IC się zatrzymują.

Road leaving Osieczek by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Następnie poszliśmy zobaczyć na staw położony na północ. Okazał się to być staw rybny z bardzo ładnym widokiem, ale tylko w kilku miejscach.

Poszliśmy przez las na zachód do Osieczka, które okazało się osadą z tylko jednym budynkiem gospodarczym i ruinami obok. Pomimo tego, a raczej głównie z tego powodu, była to bardzo ładna okolica. Ciekawiło mnie "co jest tam za wzgórzem", ale niestety nie było na to czasu. Wrócę tutaj rowerem i zobaczę więcej następnym razem.

Grasshopper by Aleksander Kwiatkowski on 500px.com

Wróciliśmy drogą "główną", która nawet nie była asfaltowa, do Osieka i dalej do Dobiegniewa.

Dzień następny

Tego dnia pogoda była wyraźnie gorsza, prawie pełne zachmurzenie i miejscami lekko padał deszcz.

Poszliśmy zobaczyć okolicę Jeziora Wielgie i później ulicą Mięrzęcińską do Jeziora Rolewica. Jest tam droga polna którą można dostać się do Mierzęcina. Widać z niej przejeżdzające pociągi.

Wniosek

Są to bardzo ładne tereny które odwiedzę późną jesienią. Jak uda mi się wstać to spróbowałbym zrobić zdjęcia wcześnie rano.

Wpis ukończono dnia 2016-09-08, czyli 5 dni później.