Przez Puszczę Zielonkę

piękna wiosna i piaski

Aleksander Kwiatkowski, 2014-05-23 (piątek)

Tagi: Strona główna, Rower
Miejscowości: Poznań, Czerwonak, Murowana Goślina, Skoki
Województwa: Wielkopolskie

Wstęp

Piątek oraz dobra pogoda skusiły mnie, aby sobie pojeździć. Wybrałem okolicę Puszczy Zielonki.

Opis trasy

Szczegóły

W ciągu 50 minut dojechałem do Biedruska. Poniższy filmik chyba idealnie pokazuje tą trasę późną wiosną, gdy już wszystko się dobrze zazieleni.

Bardzo fajna jest droga za Trzaskowem, gdzie po obu stronach były soczyste zielone pola. O jeździe przez las nie mówię, gdyż las był wszędzie. Niestety na drogach gruntowych pojawia się dużo piasku, co utrudnia jazdę.

Kamińsko jest przykładem jednym z wielu jak ciekawie ulokowane są wioski w Puszczy Zielonce. Tam zaczęła się bardziej terenowa jazda. Trochę mnie to denerwowało gdy przyjeżdzałem przez piaski, co chwilę musiałem zmieniać przerzutki.

Chyba najciekawiej położoną wioską było Dzwonowo Leśne, które przejechaliśmy dość szybko. Znowu trochę terenu i piasku. Dobra pogoda czasem jest za dobra, dlatego starajac się zapamiętywać tylko dobre rzeczy, zapomniałem o większej części trasy.

W Niedzwiedzinach zmieniłem baterie w kamerce i ruszyliśmy na północ. Wyjazd z tej wsi był całkiem fajny. Słońce już miało ciepłą barwę, robiło się późno. Po pewnym czasie znowu piaski.

Rejowiec okazał się być całkiem dużą wioską, z dużą ilością nowo budowanych domów. Subiektywnie oceniam.

Ruszylismy dalej w stronę Antoniewa, gdzie po pewnym czasie skręciliśmy w lewo na czarny szlak rowerowy. Przebiega on obok Małej Wełny. Dojechaliśmy do Jeziora Karolewskiego.

Przejechaliśmy czerwonym szlakiem pieszym do Szczodrochowa. Pamiętam, że było tam fajne ukształtowanie terenu. Skręciliśmy do Sławy Wielkopolskiej, gdzie pociągiem wróciłem do Poznania.


Powiązane wpisy